o nas

 

Leszczyńskie Centrum Medyczne „Ventriculus” rozpoczęło działalność w marcu 1992r w Lesznie, przy ul. Szczepanowskiego 7. We wrześniu 1994r Centrum przeprowadziło się do zakupionej nieruchomości w centrum  Leszna  przy ul. Słowiańskiej 41 i Różanej. Od tego czasu następuje dynamiczny rozwój, powstają kolejne  poradnie specjalistyczne oraz wzbogaca się ofertę w dziedzinie diagnostyki.

W 1996r została uruchomiona  apteka. W 1999r rozpoczęła działalność pracownia rentgenowska , a od 2002r – w pełni wyposażony blok operacyjny z częścią szpitalną wyposażoną w salę z łóżkami dla chorych. Od 2005r przejęliśmy Przychodnię Medycyny Pracy Eskulap i świadczymy usługi z zakresu medycyny pracy, łącznie z badaniami w pracowni wibracyjnej.

Na przełomie 2004/2005r. zaczęto realizować projekt inwestycyjny doposażający Centrum w nowoczesną aparaturę medyczną oraz sprzęt komputerowy. Projekt inwestycyjny realizowany przez Centrum, uzyskał dofinansowanie z funduszy strukturalnych w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw.  

Od 1 lutego 2008r Centrum przekształciło się w spółkę z o.o , spółkę prawa handlowego przejmując na zasadzie cesji zobowiązania LCM Ventriculus.           

Strategicznym celem Leszczyńskiego Centrum Medycznego jest świadczenie usług medycznych na najwyższym poziomie. Realizujemy to przez zatrudnienie wysoko wyszkolonej kadry medycznej i zakup najlepszego sprzętu medycznego . W naszym Centrum pracują wybitni specjaliści – profesorowie, docenci i adiunkci klinik Akademii Medycznej a także ordynatorzy szpitali.

Leszczyńskie Centrum Medyczne jest laureatem nagród oraz posiadaczem certyfikatów poświadczających najwyższą jakość świadczonych usług, m.in. Przedsiębiorstwo Fair Play, Polski Sukces, certyfikat  „ Jakość w diagnostyce laboratoryjnej”, ISO 9001:2000. Corocznie od 2002r placówka zwycięża w organizowanym przez Urząd Marszałkowski i Firmę Informacyjną GLOB w plebiscycie ESCULAP 41 "Na najlepszego lekarza".

LCM "Ventriculus" Sp. z o.o. organizuje różnego rodzaju zdrowotne akcje promujące działalnosć jednostki i zdrowy tryb życia - na wyrózneinie zasługują: akcja zdrowotna w Villa Natura w Dolsku, akcja zdrowotna w Zakonie Chrystusowców w Mórkowie, akcje pt. "Biała Sobota" (gdzie wykonywany jest pomiar ciśnienia, pomiar cukru we krwi, pomiar tkanki tłuszczowej i badania USG jamy brzusznej. Ponadto przychodnia bierze udział w corocznej akcji "Różowa Wstążka" organizowanej przez "Twój Styl". W ramach profilaktyki raka piersi jednostka organizuje skierowaną do kobiet akcję "Mammografia zamiast róży". Bierze również udział w programie badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego, który organizuje Ministerstwo Zdrowia.

o nas     |    aktualności     |    praca     |    informacje dla pacjenta    |   polityka jakości    |    kontakt        

 VENTRICULUS Leszczyńskie Centrum Medyczne Sp. z o.o.       

projekt i wykonanie IMAGO