Start » Szpital » Chirurgia naczyń

Chirurgia naczyń

65-547-69-95
65-529-78-23
510-082-236
(okulistyka)
oddzialszpitalny@ventriculus.pl

Wykonywane zabiegi:

  • Operacja żylaków kończyny dolnej
  • Laserowe usunięcie żylaków sposobem VascuLife (PRYWATNIE)

Kadra lekarska:

  • Prof. UM dr hab. n. med. Łukasz Dzieciuchowicz

Dlaczego warto wybrać laserowe zamykanie żylaków?

Zadaniem lasera VascuLife jest zamknięcie żyły, w której dochodzi do zatrzymania krwi, powodującej tworzenie żylaków. Dzięki tej terepii usuwany jest nie tylko bardziej lub mniej widoczny problem, ale także przyczyna jego powstawania. Zabieg przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych przy stałej kontroli aparatu USG. Lekarz wprowadza światłowód do żyły, a następnie jest on z niej wysuwany, z jednoczesną emisją lasera, obkurczając i zamykając chorobowo zmienioną żyłę.

Pracę lekarza, dla pełnego bezpieczeństwa zabiegu, usprawnia robotyczny system pull-back, który pozwala na sprawne i rónomierne wysuwanie światłowodu z żyły. Finalnie, po zabiegu, lekarz zakłada na nogę opratunek uciskowy, zazwyczaj pod postacią specjalnej pończochy i w zależności od stopnia zaawansowania zabiegu - przekazuje odpowiednie zalecenia pozabiegowe.

Zabieg laserowego zamykania żylaków za pomocą VascuLife nie wymaga pobytu w szpitalu. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, jest więc bezbolesny, a jednocześnie chroni pacjenta przed negatywnymi skutkami pełnej narkozy. Sam zabieg przebiega szybko, w zależności od ilości zamykanych żył, średnio 30-40 minut, daje również możliwość zamknięcia podczas jednego zabiegu żylaków na obu nogach.

Ważne: to lekarz prowadzący ustali finalny przebieg i ilość wykonanych procedur podczas zabiegu.

Pacjent po zabiegu wychodzi o własnych siłach, a już następnego dnia może powrócić do normalnych aktywności, unikając jedynie dużego wysiłku fizycznego. Ryzyko nawrotu żylaków po terapii VascuLife jest znikome.

Co to jest VascuLife?

VascuLife to nowe, rewolucyjne urządzenie służące do zabiegów wewnątrzżylnych - laserowego zamykania żylaków. To inteligentny, zrobotyzowany system, który pozwala na dostosowanie optymalnych parametrów zabiegowych, zwiększając tym samym szybkość i jakość przeprowadzanego zabiegu. Unikalny system sterowania mechanicznego oraz dioda laserowa emitująca najbardziej optymalną długość fali 1470 nm, pozwalają na kompleksowe i precyzyjne leczenie żył przy znieczuleniu miejscowym i minimalnej inwazyjności.

Co to są żylaki? Jak powstają? Dlaczego nie wolno bagatelizować problemu?

Żylaki kończyn dolnych to jedno z częściej występujących schorzeń na świecie. Szacuje się, że dotyka co czwartego dorosłego Polaka. Żylaki to chorobowo zmienione żyły układu powierzchniowego. W przypadku nóg najczęściej objawiają się w postaci niebieskawych, balonowatych zgrubień i uwypukleń, często o wężowatym i krętym przebiegu. Najczęściej o żylakach mówi się w kontekście schorzeń nóg, ale występować w innych miejscach ciała, np. w przełyku lub odbycie (hemoroidy).

Uwaga: Początkowo żylaki są niebolesne i stanowią głównie problem estetyczny. Nieleczone prowadzą do rozwoju przewlekłej niewydolności żylnej - postępującej choroby żylakowej, na której przebieg składa się wiele dokuczliwych dolegliwości, w tym zagrożenie życia.



finansowanie

  • okulista - korekta wad
  • Pulmunolog
  • Baner 1

ZNAJDŹ LEKARZA

lekarz w lesznie