Start » Laboratorium

Laboratorium

Informujemy, że w związku z ograniczeniami spowodowanymi zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, laboratorium LCM Ventriculus Sp. z o.o. jest czynne w godzinach od 7.00 do 15.15.

Pacjenci są przyjmowani ze wszystkimi zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji telefonicznej, tak aby maksymalnie skrócić czas przebywania w laboratorium oraz unikać narażenia na ekspozycje czynnikami chorobotwórczymi.

Kontakt do laboratorium pod numerami telefonów:
65 529 78 22 lub 65 547 69 94
oraz przez internet - e-mail: laboratorium@ventriculus.pl

Zachęcamy również do korzystania ze sklepu internetowego https://sklep.ventriculus.pl/ , w którym można wykupić i opłacić badania laboratoryjne, a tym samym maksymalnie skrócić pobyt w placówce.

Celem laboratorium działającym w Leszczyńskim Centrum Medycznym „Ventriculus” jest świadczenie usług medycznych na jak najwyższym poziomie, zgodnie z aktualną wiedzą medyczną oraz z zachowaniem najwyższych standardów systemów jakości.

Laboratorium w swojej ofercie posiada szeroki zakres analiz (więcej w zakładce wykaz wykonywanych badań). Wyniki rutynowych badań są do odbioru tego samego dnia.

O wynikach badań wskazujących na zagrożenie życia i zdrowia oraz badań w trybie pilnym informujemy pacjentów lub lekarzy kierujących na te badania w trybie niezwłocznym.

Zachęcamy do korzystania z zakupu badań laboratoryjnych w e – sklepie.

POBIERANIE MATERIAŁU DO BADAŃ:

W celu pobrania materiału do badań należy zgłaszać się do punktów pobierania materiału. Prosimy o zgłaszanie się do punktów pobrań z dowodem tożsamości. W celu otrzymania wiarygodnych wyników badań, należy się do nich odpowiednio przygotować. Więcej o przygotowaniu do badania tutaj. Do pobrań krwi obwodowej oferujemy bezpieczny, zamknięty, próżniowy system pobierania krwi.

Pobieranie materiału do badań odbywa się w budynku LABORATORIUM od godziny 7:00 do 10:00 lub po wcześniejszym uzgodnieniu w innych godzinach.

REJESTRACJA:

 • Bezpośrednio przed pobraniem materiału.
 • Na określoną godzinę w Laboratorium:
  • osobiście lub przez osobę trzecią między godziną 11.00 a 15.15 (rejestracja + opłata należności)
  • on-line – wysyłając zlecenie na adres e-mail - wpłatę należności na konto i przesłanie potwierdzenia przelewu
  • telefonicznie od 11.00 do 15.15
  • pacjenci korzystający z usług w ramach Towarzystw Ubezpieczeniowych i Centr Medycznych mają możliwość pozostawienia skierowania w rejestracji w budynku B – wówczas jest możliwość rejestracji telefonicznej

Wszelkich informacji udziela personel Laboratorium 65 529-78-22

SKIEROWANIA:

W przypadku wykonywania badań w ramach NFZ należy posiadać skierowanie od lekarza POZ lub specjalisty. Pacjenci korzystający z usług komercyjnych nie muszą posiadać skierowania.

ODBIÓR WYNIKÓW:

 • osobiście między godziną 11.00 a 15.15
 • on- line: ventriculus.pl/wyniki
  Instrukcję dotyczącą korzystania z portalu wyniki on-line można pobrać tutaj.

Po odbiór wyników prosimy zgłaszać się z dokumentem tożsamości.

Odbiór wyników przez osobę trzecią jest możliwy po okazaniu stosownego upoważnienia.

Zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz.U. 2002r. Nr 101, poz.926 z późn. zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 23.03.2006r. w sprawie standardów jakości dla medycznych laboratoriów diagnostycznych i mikrobiologicznych (Dz.U. Nr 61, poz. 435 z późn. zm.) mamy obowiązek weryfikacji tożsamości pacjenta.finansowanie

 • stomatologia Kościan
 • vasculife
 • Borelioza
 • Alergia
 • Baner 1

ZNAJDŹ LEKARZA

lekarz w lesznie