Start » O nas

O nas


Leszczyńskie Centrum Medyczne „Ventriculus” rozpoczęło swoją działalność w 1992 r. początkowo jako prywatny gabinet internistyczny, zorientowany na diagnostykę i leczenie chorób układu pokarmowego. W gabinecie wykonywano badania usg, a wkrótce powstała również pierwsza pracownia endoskopii.

W kolejnych latach dynamicznego rozwoju oferta poszerzyła się o diagnostykę laboratoryjną, a także otwarta została pierwsza w regionie pracownia mammograficzna. W niedługim czasie otwarto aptekę.

W kolejnych latach następuje systematyczny rozwój jednostki - otwierane są kolejne poradnie specjalistyczne i pracownie diagnostyczne (mi.in.: RTG i ultrasonograficzna).

W 2002 r. otwarty zostaje szpital z w pełni wyposażonym blokiem operacyjnym.

Kolejne lata to powstanie poradni medycyny pracy, za także zakup kolejnych urządzeń do diagnostyki, w tym tomografu komputerowego. Przy wsparciu funduszy unijnych LCM Ventriculus uruchomiło też pierwszą w regionie pracownię badań rezonasu magnetycznego.

W kolejnych latach, wraz z rozbudową infrastruktury, powstały także gabinety stomatologiczne i oddział rehabilitacji. Ofertę firmy uzupełniły również salon optyczny i Instytut Zdrowia i Urody "Yasumi".

Obecnie kompleks budynków należących do LCM "Ventriculus" spełnia najwyższe kryteria techniczne i sanitarne i jest nowoczesną i kompleksową placówką medyczną, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Strategicznym celem Leszczyńskiego Centrum Medycznego jest świadczenie usług medycznych na najwyższym poziomie. Cel ten realizowany jest poprzez zatrudnienie wysoko wyszkolonej kadry medycznej i zakup najlepszego sprzętu medycznego. W naszym Centrum pracują wybitni specjaliści – profesorowie, docenci i adiunkci klinik uniwersytetów medycznych, lekarze z dużą wiedzą i doświadczeniem, starający się leczyć swoich pacjentów z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć z dziedziny medycyny.

Leszczyńskie Centrum Medyczne jest laureatem wielu nagród oraz posiadaczem certyfikatów poświadczających najwyższą jakość świadczonych usług, m.in. Przedsiębiorstwo Fair Play, Polski Sukces, certyfikatu  „Jakość w diagnostyce laboratoryjnej”, ISO 9001:2000.

LCM "Ventriculus" Sp. z o.o. organizuje różnego rodzaju zdrowotne akcje promujące działalność jednostki i zdrowy tryb życia: w ramach profilaktyki raka piersi przychodnia bierze udział w corocznej akcji "Różowa Wstążka" organizowanej przez "Twój Styl" oraz organizuje skierowaną do kobiet akcję "Mammografia zamiast róży". Bierze również udział w programach badań przesiewowych organizowanych przez Ministerstwo Zdrowia: dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego, raka piersi i raka szyjki macicy.finansowanie

  • Alergia
  • Baner 1
Pulmunolog

ZNAJDŹ LEKARZA

lekarz w lesznie