Start » Laboratorium

Laboratorium

65-547-69-94
65-529-78-22
laboratorium@ventriculus.pl

Informujemy, że w związku z ograniczeniami spowodowanymi zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, laboratorium LCM Ventriculus Sp. z o.o. jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

Wejście do laboratorium znajduje się od strony ulicy Słowiańskiej.

Pacjenci są przyjmowani ze wszystkimi zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji telefonicznej, tak aby maksymalnie skrócić czas przebywania w laboratorium oraz unikać narażenia na ekspozycje czynnikami chorobotwórczymi.

Kontakt do laboratorium pod numerami telefonów:
65 529 78 22 lub 65 547 69 94
oraz przez internet - e-mail: laboratorium@ventriculus.pl

Zachęcamy również do korzystania ze sklepu internetowego https://sklep.ventriculus.pl/ , w którym można wykupić i opłacić badania laboratoryjne, a tym samym maksymalnie skrócić pobyt w placówce.

Celem laboratorium działającym w Leszczyńskim Centrum Medycznym „Ventriculus” jest świadczenie usług medycznych na jak najwyższym poziomie, zgodnie z aktualną wiedzą medyczną oraz z zachowaniem najwyższych standardów systemów jakości.

Laboratorium w swojej ofercie posiada szeroki zakres analiz (więcej w zakładce wykaz wykonywanych badań). Wyniki rutynowych badań są do odbioru tego samego dnia.

O wynikach badań wskazujących na zagrożenie życia i zdrowia oraz badań w trybie pilnym informujemy pacjentów lub lekarzy kierujących na te badania w trybie niezwłocznym.

Zachęcamy do korzystania z zakupu badań laboratoryjnych w e – sklepie.

POBIERANIE MATERIAŁU DO BADAŃ:

W celu pobrania materiału do badań należy zgłaszać się do punktów pobierania materiału. Prosimy o zgłaszanie się do punktów pobrań z dowodem tożsamości. W celu otrzymania wiarygodnych wyników badań, należy się do nich odpowiednio przygotować. Więcej o przygotowaniu do badania tutaj. Do pobrań krwi obwodowej oferujemy bezpieczny, zamknięty, próżniowy system pobierania krwi.

Pobieranie materiału do badań odbywa się w budynku LABORATORIUM od godziny 7:00 do 10:00 lub po wcześniejszym uzgodnieniu w innych godzinach.

REJESTRACJA:

 • Bezpośrednio przed pobraniem materiału.
 • Na określoną godzinę w Laboratorium:
  • osobiście lub przez osobę trzecią od poniedziałku do piątku między godziną 11.00 a 15.00 (rejestracja + opłata należności)
  • on-line – wysyłając zlecenie na adres e-mail - wpłatę należności na konto i przesłanie potwierdzenia przelewu
  • telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 15.00
  • pacjenci korzystający z usług w ramach Towarzystw Ubezpieczeniowych i Centr Medycznych mają możliwość pozostawienia skierowania w rejestracji w budynku B – wówczas jest możliwość rejestracji telefonicznej

Wszelkich informacji udziela personel Laboratorium 65 529-78-22

SKIEROWANIA:

W przypadku wykonywania badań w ramach NFZ należy posiadać skierowanie od lekarza POZ lub specjalisty. Pacjenci korzystający z usług komercyjnych nie muszą posiadać skierowania.

ODBIÓR WYNIKÓW:

 • osobiście od poniedziałku do piątku między godziną 11.00 a 15.00
 • on- line: ventriculus.pl/wyniki
  Instrukcję dotyczącą korzystania z portalu wyniki on-line można pobrać tutaj.

Po odbiór wyników prosimy zgłaszać się z dokumentem tożsamości.

Odbiór wyników przez osobę trzecią jest możliwy po okazaniu stosownego upoważnienia.

Zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997r. (Dz.U. 2002r. Nr 101, poz.926 z późn. zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 23.03.2006r. w sprawie standardów jakości dla medycznych laboratoriów diagnostycznych i mikrobiologicznych (Dz.U. Nr 61, poz. 435 z późn. zm.) mamy obowiązek weryfikacji tożsamości pacjenta.


Lokalizacja


finansowanie

 • okulista - korekta wad
 • Pulmunolog
 • Baner 1

ZNAJDŹ LEKARZA

lekarz w lesznie