Start » Diagnostyka obrazowa » Radiografia stomatologiczna

Radiografia stomatologiczna

65-547-69-92 510-082-433 stomatologia@ventriculus.pl

Diagnostyka obrazowa w leczeniu stomatologicznym bazuje na metodzie prześwietlenia rentgenowskiego (rtg).

W naszym centrum wykonujemy zdjęcia małoobrazkowe pojedynczego zęba (punktowe) oraz zdjęcia pantomograficzne (panoramiczne).

Wszystkie zdjęcia wykonywane są przy użyciu wysokiej klasy radiowizjiografii cyfrowej (RVG), dzięki której obraz przesyłany jest bezpośrednio na ekran monitora komputera. Jakość zdjęcia i szczegółowe odwzorowanie struktury anatomicznej zęba jest nieporównywalnie wyższa w stosunku do zdjęcia wykonanego na tradycyjnej kliszy. System RVG zapobiega również niedoświetleniu lub prześwietleniu zdjęcia oraz jest bezpieczny dla pacjenta, gdyż w znaczny sposób obniża stosowaną dawkę promieniowania rentgenowskiego.

Czym jest zdjęcie punktowe?

Jest to najczęściej wykonywane zdjęcie w diagnostyce stomatologicznej, stosowane w badaniu pojedynczych zębów. RTG punktowe obrazuje zazwyczaj 3 zęby, ich korzenie, korony, zębodoły oraz tkanki, a także ułożenie kanałów zębowych. Jest niezbędne w planowaniu leczenia kanałowego (endodontycznego).

Czym jest zdjęcie pantomograficzne?

Jest to podstawowe badanie RTG w stomatologii. To inaczej zdjęcie panoramiczne uwidaczniające wszystkie zęby, szczękę, żuchwę oraz stawy skroniowo-żuchwowe. Pozwala ono lekarzowi na szczegółową ocenę stanu uzębienia pacjenta, zwłaszcza przed zabiegami z zakresu chirurgii stomatologicznej, jak również w trakcie leczenia kanałowego (endodontycznego).finansowanie

  • okulista - korekta wad
  • Pulmunolog
  • Baner 1
Strona używa plików cookie (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

ZNAJDŹ LEKARZA

lekarz w lesznie